© Copyright: bezspinki.pl - fotografia ślubna, Bielsko-Biała, 2008-2016

fotografia ślubna – oferta

Fotografia ślubna jest jedną z dziedzin fotografii reportażowej, którą lubimy i się w niej specjalizujemy. Dokładamy wszelkich starań, aby faktycznie zdjęcia odzwierciedlały wyjątkowy charakter tego dnia. Fotografia ślubna jest dla nas pasją, a to, że robienie zdjęć sprawia nam ogromną przyjemność, widać w oddawanych Państwu ujęciach. Wiedząc, że fotograf ślubny ma pomóc w zachowaniu wspomnień, nasze zdjęcia wykonujemy tak, jakbyśmy je robili dla siebie lub dla naszych najbliższych znajomych, z zachowaniem emocji i najwyższej jakości.

Naturalny przekaz

Skupiając się na naturalnym przekazie, unikamy pozowania i ustawiania do zdjęć. Według nas fotografia ślubna na tym nie polega. Bezsprzecznie ważniejsze dla nas jest ujęcie naturalnego uśmiechu czy łzy szczęścia, choćby zdjęcie miało być niedoskonałe technicznie, niż wymuszanie powtórek, ustawianie osób i fotografowanie nienaturalnych, pozowanych grymasów na twarzach. Tak, sztuczny uśmiech jest grymasem. Wybierając nas zgadzacie się z takim podejściem i je akceptujecie. Jeśli poszukujecie fotografów specjalizujących się w reklamie lub martwej naturze, to w tym momencie niestety źle trafiliście :) W rzeczywistości tą dziedziną również się zajmujemy, ale nie zamierzamy jej stosować podczas fotografowania dnia ślubu.

Jedynym momentem pozowanych zdjęć jest tak zwana „Fotobudka” czyli ustawiona sesja zdjęciowa z różnymi dodatkami i gadżetami dla mniejszych grupek osób – dla par, dla znajomych, dla rodzin.

Kolejnym składnikiem naturalności na zdjęciach jest światło. Wykorzystujemy to prawdziwe, zastane, a więc naturalne – takie jakie jest w momencie, w którym dzieją się wydarzenia. Czasem wspomagamy się lampami błyskowymi, dla uzyskania ciekawych efektów i najczęściej dzieje się to podczas zabawy weselnej.

Aby to wszystko mogło się udać, abyście zachowywali się naturalnie i swobodnie, my pracujemy jakby nas nie było, na tyle, na ile to możliwe. Oczywiście nie znikamy, ale przez fakt, że nie narzucamy się z uwagami, prośbami o pozowanie itp., jesteśmy traktowani jak każdy inny gość naturalnie uczestniczący w wydarzeniach.

 

Nasze zdjęcia są dynamiczne, nieraz operujemy dłuższymi czasami migawek, by podkreślić ruch. Zabawa ślubna to nie jest wydarzenie statyczne i nie wyobrażamy sobie, aby zostało przedstawione na zdjęciach inaczej niż dynamicznie i żywo.

Lubimy odbicia w szybach, robimy zdjęcia odważne, nieoczywiste. Zdjęcia, nad którymi trzeba się chwilę zatrzymać, aby dojrzeć w nich coś więcej, niż widać na pierwszy rzut oka. Takie zdjęcia po prostu kryją w sobie kontekst minionych wydarzeń. Niektórych nie da się zrozumieć, nie uczestnicząc w tych wydarzeniach. To jest w nich najpiękniejsze, że zmuszają do chwili refleksji i wydobycia z pamięci sytuacji, w jakich zostały wykonane. Dlatego najbardziej cieszą uczestników. Inaczej patrzy się na zdjęcia obce, a zupełnie inaczej odbiera z własnego wydarzenia. Portfolio z własnego ślubu otrzymuje zupełnie inną wartość. Sami się przekonacie, jeśli nas zaprosicie na swój ślub.

Sprzęt jest ważny

Dobry sprzęt ma istotne znaczenie dla końcowego rezultatu i jest tak wbrew obiegowej opinii, że to od fotografa wszystko zależy. Owszem, to fotograf operuje sprzętem i świadomie wykorzystuje jego możliwości, osiągając zamierzony wynik końcowy, ale bez odpowiedniego sprzętu, a w szczególności obiektywów, nie da się osiągnąć pewnych efektów. Dorota fotografuje pełnoklatkowymi aparatami Nikon używając kilku obiektywów o stałym świetle nie mniejszym niż F2.8. Zwykle nie używa lamp błyskowych, preferuje światło zastane. Krzysztof używa pełnoklatkowego Canona z obiektywami o świetle od F1.8 do F4. Podczas fotografowania zabawy wykorzystuje lampy błyskowe rozstawione na sali, uzyskując w ten sposób dodatkowe efekty na zdjęciach.

Miejsce i czas mają znaczenie

W ramach oferty dojazd do 20 km od Bielska-Białej jest gratis. Jesteśmy do dyspozycji głównie na terenie Śląska i Małopolski, ale obsługujemy wesela w zasadzie w dowolnym miejscu. Ciekawe tereny można znaleźć w okolicy Szczyrku, Ustronia, Czechowic-Dziedzic, Pszczyny czy Andrychowa. Wybór miejsca na plener ślubny i odpowiedniej pory dnia oraz pogody przyczyniają się w dużej części do sukcesu udanych ujęć. Dobra pogoda to jednak nie słoneczne południe, a dobre miejsce to niekoniecznie szczyt górski z panoramą na cztery strony świata lub rynek w centrum miasta. Magiczne są inne tereny i pory dnia. My wiemy jakie.

Reportaż kompletny

Ponieważ fotografujemy we dwójkę, możemy być jednocześnie w dwóch różnych miejscach, np. pod ołtarzem i na chórze. Otrzymujecie zdjęcia tego samego momentu widziane z różnych perspektyw. To urozmaica i uatrakcyjnia reportaż. Fotografujemy Was – Parę Młodą, ale też to, co dzieje się na drugim planie oraz z pozoru nieistotne rzeczy, detale, czyli wszystko to, co składa się na całość tworzącą klimat dnia ślubu.

Nasz reportaż jest kompletny i szczegółowy. Przygotowujemy zwykle dużo więcej zdjęć, niż wynika z umowy.

fotografia ślubna Bielsko

Najbardziej typową sytuacją w fotografii ślubnej jest obsługa całego wydarzenia w ciągu jednego dnia – od przygotowań, przez uroczystość, aż do oczepin na zabawie

 

Aby dowiedzieć się więcej, spotkajcie się z nami na rozmowie przy kawie. Spotkanie nie jest zobowiązujące, a w ciągu kilkudziesięciu minut poznacie nas lepiej niż z jakiejś książki biograficznej, bo po prostu nas zobaczycie i usłyszycie. Porozmawiamy o możliwości dopasowania naszej pracy do waszych potrzeb. Zwykle oferujemy w rezultacie więcej niż wynika to z ustaleń, zwłaszcza jeśli chodzi o ilość zdjęć.

Mamy też niespodzianki, których nie podajemy na stronie internetowej. Często namawiamy, by zdecydować się na plener ślubny innego dnia niż dzień ślubu, bo to gwarantuje wybranie dobrej pogody i zrealizowanie bezstresowej, luźnej sesji fotograficznej w ciągu kilku godzin w ciekawym miejscu lub w kilku miejscach. W rezultacie naszej pracy otrzymujecie zdjęcia w pięknej oprawie.

notka o pracy fotografów ślubnych

w przeciwieństwie np. do zespołów muzycznych czy dj-ów, praca fotografa ślubnego nie kończy się wraz z opuszczeniem sali weselnej. podczas dnia ślubu wykonujemy wspólnie nawet 2 tysiące zdjęć. po weselu nasza praca trwa jeszcze wiele godzin. składa się na nią selekcja materiału, wybór udanych ujęć, a następnie czeka na nas cyfrowa ciemnia, czyli wywoływanie zdjęć. zawsze fotografujemy na raw-ach. dopiero z nich powstaje plik jpg, który można oglądać na ekranie monitora czy telewizora lub udostępnić w internecie. podczas trudnych warunków oświetleniowych, jakie zwykle panują w kościołach czy w salach weselnych, wykonane surowe zdjęcia (raw) wymagają poprawy – dopasowania kolorystyki (balansu bieli) czy odszumienia, dając dużo więcej możliwości i lepsze efekty niż, gdy formatem wejściowym jest plik jpg. oprócz tego każde zdjęcie ślubne poddajemy obróbce poprawiającej kontrast, zmniejszenie lub zwiększenie nasycenia kolorów (w zależności od sytuacji i zamierzonego efektu końcowego), w wielu przypadkach przetworzenia kolorowych fotografii na czarno-białe zdjęcia ślubne lub w stylu sepii, wyprostowanie perspektywy, czy retusz niepożądanych drobnych artefaktów na zdjęciach. każdemu zdjęciu poświęcamy wiele minut czasu nadając wszystkim spójny charakter w naszym stylu.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

czekamy na kontakt

zachęcamy do skorzystania z naszego fotograficznego doświadczenia, wyczucia i dobrego warsztatu

zachowajcie te chwile na zdjęciach innych niż inne

 


copyrigh: bezspinki.pl, bielsko-biała, 2008-2016

Facebook