© Copyright: bezspinki.pl - fotografia ślubna, Bielsko-Biała, 2008-2016

fotograf ślubny andrychów

Andrychów i okolica, zwłaszcza ta górska obejmująca Beskid Mały, to doskonała przestrzeń do fotografii krajobrazowej, a przez to także i ślubnej. Kilka fotografii wykonanych w w okolicy Andrychowa, w szczególności na Kocierzu przedstawiamy poniżej. A dalej prezentujemy naszą filozofię i styl działania oraz piszemy o tym, co uważamy za ważne w reportażu ślubnym.

 

Naturalny przekaz

Dbamy o to, by zdjęcia niosły naturalny przekaz emocji i wydarzeń, dlatego unikamy pozowania i ustawiania osób. Ważniejsze jest ujęcie naturalnego uśmiechu czy łzy wzruszenia, nawet jeśli zdjęcie nie jest doskonałe technicznie, niż wymuszanie sytuacji zdjęciowych i powtórek. Po prostu sztuczny uśmiech to grymas. Jeśli nas wybieracie, to znaczy, że myślicie podobnie i o to chodzi! :)

Jedynym momentem zdjęć ustawianych jest tak zwana „Fotobudka” czyli godzinna sesja zdjęciowa z różnymi dodatkami i gadżetami dla mniejszych grupek osób – dla par, dla znajomych, dla rodzin.

Światło to ważny element, mający wpływ na końcowy wygląd zdjęć. Staramy się wykorzystywać światło prawdziwe, zastane, a więc naturalne – takie, jakie istnieje w momencie, w którym dzieją się wydarzenia. Z rzadka wspomagamy się lampami błyskowymi i najczęściej robimy to dla uzyskania ciekawych, by jeszcze bardziej zróżnicować zdjęcia. Przede wszystkim lampy wykorzystujemy na sali podczas zabawy weselnej.

Staramy się pracować tak, jakby nas nie było, oczywiście na tyle, na ile to możliwe. Jesteśmy kojarzeni bardziej z gośćmi weselnymi z aparatami niż osobami z zewnątrz, które się narzucają swoją obecnością. A wszystko po to, aby udało się sfotografować swobodne zachowania Wasze i gości weselnych.

 

Lubimy zdjęcia dynamiczne, dlatego operujemy dłuższymi czasami otwarcia migawek, dla podkreślenia ruchu. Zabawa ślubna nie jest wydarzeniem statycznym. Tu nie ma miejsca na pozowanie i ustawianie. Nie wyobrażamy sobie, by można było pokazać taniec i ruch na zdjęciach inaczej niż żywo i dynamicznie.

Lubimy odbicia w szybach, robimy zdjęcia nieoczywiste, czyli takie, nad którymi trzeba się chwilę zatrzymać, aby dojrzeć w nich coś więcej, niż widać na pierwszy rzut oka. Takie zdjęcia po prostu kryją w sobie kontekst wydarzeń. Niektórych nie da się zrozumieć, nie uczestnicząc w tych wydarzeniach. To jest w nich najpiękniejsze, że zmuszają do chwili refleksji i wydobycia z pamięci sytuacji, w jakich zostały wykonane. Dlatego najbardziej cieszą uczestników, a przecież o to chodzi, bo to Wasz pamiątka.

Sprzęt jest ważny

Odpowiedni sprzęt ma istotne znaczenie dla rezultatu fotograficznego i jest tak wbrew temu, gdy mówi się, że to od fotografa wszystko zależy. Zgadza się, że to fotograf operuje sprzętem i świadomie wykorzystuje jego możliwości, osiągając zamierzony wynik końcowy, ale bez dobrego wyposażenia (zwłaszcza obiektywów), nie da się osiągnąć pewnych efektów. Dorota fotografuje aparatami Nikon (pełna klatka) używając kilku obiektywów o stałym świetle nie mniejszym niż F2.8. Zwykle nie używa lamp błyskowych, preferuje światło zastane. Krzysztof używa Canona (także pełna klatka) z obiektywami o świetle od F1.8 do F4. Podczas fotografowania zabawy wykorzystuje lampy błyskowe rozstawione na sali, uzyskując w ten sposób dodatkowe efekty na zdjęciach.

Miejsce i czas mają znaczenie

W ramach oferty dojeżdżamy w granicach 20 km od Bielska-Białej bezpłatnie. Jesteśmy do dyspozycji przede wszystkim na terenie Śląska i Małopolski, ale obsługujemy wesela w zasadzie w dowolnym regionie. Interesujące miejsca w pobliżu B-B można znaleźć w okolicy Szczyrku, Ustronia, Czechowic-Dziedzic czy Pszczyny. Wybór miejsca na plener ślubny i odpowiedniej pory dnia oraz pogody są dość kluczowe. Ale dobra pogoda nie oznacza słonecznego południa, a dobre miejsce to niekoniecznie szczyt górski z panoramą na cztery strony świata lub rynek w centrum miasta. Magiczne są inne tereny i pory. My wiemy jakie.

Reportaż kompletny

Dzięki temu, że robimy zdjęcia we dwójkę, możemy być w dwóch różnych miejscach na raz, np. pod ołtarzem i na chórze. Dzięki temu w rezultacie powstają zdjęcia tego samego momentu uchwycone z różnych perspektyw. To urozmaica i uatrakcyjnia reportaż. Ponadto staramy się, by reportaż był kompletny, tzn. zawierał wszystkie elementy, które pokazują kompletne wydarzenie – fotografujemy więc nie tylko Parę Młodą, ale też to wszystko, co dzieje się na drugim planie, poza salą czy też z pozoru nieistotne rzeczy, jak chociażby detale, posiłki czy dekoracje. Nierzadko dopiero ze zdjęć dowiecie się co działo się w różnych miejscach :)

Nasz reportaż jest kompletny i szczegółowy. Przygotowujemy zwykle dużo więcej zdjęć, niż wynika z umowy.

fotografia ślubna Bielsko

Najbardziej typową sytuacją w fotografii ślubnej jest obsługa całego wydarzenia w ciągu jednego dnia – od przygotowań, przez uroczystość, aż do oczepin na zabawie

Zachęcamy do spotkania się z nami. Nie jest ono zobowiązujące, a daje Wam możliwość poznania nas, a nam zrozumienia Waszych potrzeb i oczekiwań wobec fotografów. Jesteśmy elastyczni i dopasowujemy się do potrzeb. Zwykle dajemy w rezultacie więcej niż to wynika z ustaleń.

Nie o wszystkim piszemy na stronie internetowej, ponieważ chcemy zachować oryginalność, tzn. zależy nam na tym, by nasza oferta i pomysły nie były powielane przez innych fotografów. Zależy nam na tym, byście otrzymali na prawdę wyjątkowy zestaw zdjęć.

 

 

czekamy na kontakt

zachęcamy do skorzystania z naszego fotograficznego doświadczenia, wyczucia i dobrego warsztatu

zachowajcie te chwile na zdjęciach innych niż inne

 


copyrigh: bezspinki.pl, bielsko-biała, 2008-2016

Facebook