© Copyright: bezspinki.pl - fotografia ślubna, Bielsko-Biała, 2008-2016

fotograf ślubny Czechowice

Znamy okolice Czechowic-Dziedzic, bo tu mieszka jedno z nas. Potrafimy wykorzystać zakamarki i walory miasta i jego okolic, by zorganizować udaną sesję ślubną w plenerze. Kilka fotografii wykonanych na terenie Czechowic przedstawiamy poniżej. A dalej prezentujemy naszą filozofię i styl działania oraz piszemy o tym, co uważamy za ważne w reportażu ślubnym.

Szczególnym miejscem, które polecamy wybrać na przyjęcie i zabawę weselną jest magiczna i klimatyczna Przestrzeń Kreatywna K6 (Pałac Kotulińskich), gdzie króluje styl określany mianem „Slow wedding”.

 

Naturalny przekaz

Dążymy do tego, żeby oddać Wam zdjęcia, które chwycą za serce swoją naturalnością. Skupiamy się przede wszystkim na emocjach. W naszych głowach zawsze wygrywa zdjęcie mniej poprawne techniczne, a ciekawsze emocjonalnie niż odwrotnie – doskonałe, ostre i piękne, lecz bez głębszego przekazu (oczywiście nie oznacza to, że nasze zdjęcia są niepoprawne techniczne :) To jest powód, dla którego nie praktykujemy ustawiania osób do zdjęć. Jesteśmy fotografami reportażowymi, czyli rejestrujemy to, co dzieje się w naturalny sposób. Każde wymuszenie pozy sprawia, że znika naturalność z twarzy, pojawia się „firmowy” uśmiech, a tego nie chcemy.

Jedynym momentem zdjęć ustawianych jest tak zwana „Fotobudka” czyli godzinna sesja zdjęciowa z różnymi dodatkami i gadżetami dla mniejszych grupek osób – dla par, dla znajomych, dla rodzin.

 

Jednym z najważniejszych elementów naturalnego przekazu jest naturalne światło. Korzystamy jak najrzadziej z lamp błyskowych. Posiadane przez nas jasne obiektywy i zaawansowane aparaty fotograficzne o niskim szumie pozwalają fotografować nawet w dość ciemnych pomieszczeniach z dobrymi efektami. Światło zastane, a nie sztuczne z lampy błyskowej jest dla nas priorytetowe. Po lampy błyskowe sięgamy najczęściej podczas zabawy, by uzyskać dodatkowe ciekawe efekty.

Swoją pracę wykonujemy dyskretnie. Podchodzimy blisko tylko wtedy, gdy jest to potrzebne, np. podczas składania przysięgi w kościele czy zakładania obrączek. W pozostałych sytuacjach staramy się nie stresować swoją obecnością ani Pary Młodej, ani gości weselnych. To wszystko wiąże się z naszą koncepcją naturalnego przekazu i pracy „bez spinki”, czyli bez stresu naszego i Waszego :)

 

Nasze zdjęcia charakteryzuje dynamika, ruch i nieoczywiste kadry. Często są to fotografie z wykorzystaniem dłuższych czasów otwarcia migawki dla pokazania ruchu. Nierzadko są to odbicia w oknach, zdjęcia przez szyby i temu podobne. W ten sposób powstają fotografie, nad którymi trzeba się chwilę zatrzymać, przyjrzeć. Ale nie martwcie się, bo tzw. „zwykłe” zdjęcia, czyli pełne kadry, proste i ostre ujęcia bez poruszeń także otrzymacie :) Wiemy, w którym momencie możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa, a kiedy należy pokazać wyraźny obraz danego zdarzenia.

Sprzęt jest ważny

Jak już wspomnieliśmy, używamy zaawansowanego sprzętu fotograficznego i dobrych obiektywów. Są wśród nich jasne zoomy i stałoogniskowe szkła o bardzo dobrej jakości i ostrości. Do dyspozycji mamy aparaty firmy Canon oraz Nikon – wszystkie pełnoklatkowe. Wbrew sloganom, że to nie sprzęt robi zdjęcia tylko fotograf, trudno sobie wyobrazić dobre, urozmaicone zdjęcia bez odpowiedniego sprzętu.

Miejsce i czas mają znaczenie

Jesteśmy do dyspozycji w okolicach Bielska-Białej. Do 20 km od miasta dojazd jest gratis. Nie ma natomiast problemu obsługa foto w miejscach odleglejszych. Nasza oferta jest elastyczna i wszystko można domówić podczas spotkania. Ciekawe plenery polecamy w okolicy Szczyrku, UstroniaPszczyny czy Andrychowa. Wybór miejsca na plener ślubny i odpowiedniej pory dnia oraz pogody są dość kluczowe, przy czym dobra pogoda nie oznacza słonecznego południa, a dobre miejsce to niekoniecznie szczyt górski z panoramą na cztery strony świata lub rynek w centrum miasta. Magiczne są inne tereny i pory. My wiemy jakie.

Reportaż kompletny

W rezultacie naszej pracy otrzymujecie kompletny reportaż. Jak możecie przeczytać choćby w popularnej Wikipedii reportaż przedstawia niewyreżyserowane zdarzenia i bohaterów w ich naturalnym środowisku. Ma wywołać u odbiorcy reakcję, działając na jego zmysły i wrażliwość, często szokować, zwracać uwagę. Fotoreportaż musi oddawać nastrój i dramatyzm ukazywanych wydarzeń.

Staramy się działać w ten sposób, by rezultat był właśnie taki. A ponieważ fotografujemy we dwójkę, możemy być jednocześnie w dwóch różnych miejscach i objąć aparatami równolegle dziejące się różne sytuacje albo też po prostu spojrzeć na ten sam moment z różnych perspektyw – np. wejście do kościoła ujęte z poziomu ołtarza i jednocześnie z góry z chóru. Reportaż uzupełniamy o zdjęcia detali, jedzenia, wystroju – wszystkich tych subtelnych elementów, które razem stanowią całość. Dla nas jest ważne wszystko to, co było ważne dla Was podczas przygotowywania ślubu.

Przygotowujemy zwykle dużo więcej zdjęć, niż wynika z umowy.

fotografia ślubna Bielsko

Nasza podstawowa oferta obejmuje jeden dzień zdjęciowy

Ofertą wyjściową jest jeden dzień zdjęciowy – od przygotowań, przez uroczystość i zabawę, aż do oczepin. W ciągu dnia realizujemy krótką sesję plenerową w okolicy miejsca zabawy. Jednak zachęcamy do tego, by sesję przenieść na inny dzień i zrobić ją w luźnej atmosferze bez świadomości czekających na nas gości weselnych.

Ofertę dopasowujemy zawsze do potrzeb Państwa Młodych. Zapraszamy do niezobowiązującego spotkania się z nami. To moment na poznanie się i porozmawiania o potrzebach, szczegółach uroczystości i oczekiwaniach. Dzięki temu szybko i łatwo zobaczycie czy jesteśmy fotografami, których chcielibyście mieć na swoim ślubie. Mamy w zanadrzu więcej niż piszemy na stronie :)

 

 

czekamy na kontakt

zachęcamy do skorzystania z naszego fotograficznego doświadczenia, wyczucia i dobrego warsztatu

zachowajcie te chwile na zdjęciach innych niż inne

 


copyrigh: bezspinki.pl, bielsko-biała, 2008-2016

Facebook