© Copyright: bezspinki.pl - fotografia ślubna, Bielsko-Biała, 2008-2016

fotograf ślubny Pszczyna

Fotografujemy w Pszczynie i okolicach. Potrafimy wykorzystać walory miejscowości i okolic, by plenerowa sesja ślubna była udana. Kilka fotografii wykonanych w Pszczynie i pobliżu przedstawiamy poniżej. A dalej prezentujemy naszą filozofię i styl działania oraz piszemy o tym, co uważamy za ważne w reportażu ślubnym.

Szczególnym miejscem, które polecamy jest oczywiście park pszczyński i zamek, a także ogrody Kapias w Goczałkowicach.

 

Naturalny przekaz

W fotografii ślubnej zawsze zależy nam na przeniesieniu atmosfery wydarzenia na zdjęcia. Pracujemy w taki sposób, żeby jak najwięcej prawdziwych emocji utrwalić w reportażu. Stąd nasze skupienie na ludziach i ich zachowaniach. Dlatego nie ingerujemy w to, co się dzieje podczas uroczystości, składania życzeń czy podczas zabawy. Nie ustawiamy nikogo do pozowania, bo wiemy, że natychmiast u ludzi gubi się naturalność, znika prawdziwy uśmiech, a w jego miejsce pojawia się ten „firmowy”, sztuczny. Wychodzimy z założenia, że lepsza jest fotografia mniej doskonała technicznie, ale niosąca potencjał emocji, niż taka, której pomimo wszelkich walorów technicznych, brakuje naturalności, świeżości i szczerości.

Jedynym momentem zdjęć ustawianych jest tak zwana „Fotobudka”, czyli godzinna sesja zdjęciowa z różnymi dodatkami i gadżetami dla mniejszych grupek osób – dla par, dla znajomych, dla rodzin.

 

Naturalne, zastane światło jest sprzymierzeńcem naturalnych zdjęć. Stąd też rzadko używamy lamp błyskowych. Chcemy pokazać Was i Waszych gości w taki sposób, w jaki widzieliście ich, a oni Was w tym dniu. Jedynie czasem w kościele, a częściej podczas zabawy używamy lamp, żeby zdjęcia nabrały dodatkowego kolorytu. Używamy niejednokrotnie dłuższych czasów migawki dla podkreślenia ruchu i dynamiki dziejących się wydarzeń. Lubimy przenikanie przez szkło, szyby czy odbicia. Otrzymacie od nas zdjęcia zarówno te całkowicie „poprawne” fotograficznie, jak i te bardziej odważne, nieoczywiste, inaczej skadrowane. Krótko mówiąc otrzymacie zestaw fotografii bardzo urozmaiconych.

Przy tej okazji warto wiedzieć, że pracujemy dyskretnie. Jesteśmy tam gdzie trzeba, ale nie przyciągamy uwagi na siebie. To Wasz dzień i to Para Moda jest najważniejsza. Żeby efekt naturalności na zdjęciach mógł się udać, my musimy tak pracować – z oddalenia, niepozornie, bez narzucania się.

 

Nasz styl charakteryzuje dynamika i ujęcia inne niż przeciętnie spotykana u większości fotografów ślubnych. Zdjęcia od duetu „Bez Spinki” ogląda się z zapartym tchem, chętnie i wielokrotnie. Czasem odnajdując na nich coś nowego podczas kolejnego przeglądania.

Sprzęt jest ważny

Informacja o sprzęcie jest o tyle istotna, że, wbrew pozorom, to właśnie dobry sprzęt pozwala uzyskiwać odpowiednie efekty, jakie fotograf sobie zamierzy. Bez wątpienia wysokiej klasy jasne obiektywy i mało szumiące nowoczesne aparaty, pomagają fotografować właśnie w świetle zastanym, które często jest dość ubogie. Dzięki temu, że używamy pełnoklatkowych aparatów Canona i Nikona możemy sobie pozwolić na pracę bez lamp, sztucznie doświetlających scenę.

Miejsce i czas mają znaczenie

Najczęściej śluby obsługujemy na Śląsku i w Małopolsce, z racji bliskiej odległości od naszego miejsca zamieszkania – Bielska-Białej. Jeśli jednak spodobała się Wam nasza filozofia pracy i nasze portfolio, to jesteśmy w stanie dojechać praktycznie do każdego miejsca w Polsce. W odległości do 20 km od miasta dojazd jest gratis. Bardzo ładne miejsca na plenery i ciekawe kościółki można znaleźć w okolicy Szczyrku, Ustronia, Czechowic-Dziedzic czy Andrychowa. Warto skorzystać z naszej oferty fotografowania pleneru ślubnego w osobny dzień. Wybranie dobrej pogody, odpowiedniej pory dnia i ciekawego miejsca, gwarantuje piękne zdjęcia. W tej kwestii możemy coś zasugerować i podpowiedzieć.

Reportaż kompletny

Jak można przeczytać choćby w popularnej Wikipedii definicja reportażu fotograficznego mówi o tym, że składają się na niego zdjęcia niewyreżyserowanych zdarzeń i bohaterów w ich naturalnym środowisku. Dobry reportaż ma wywołać u odbiorcy reakcję, działając na jego zmysły i wrażliwość, często szokować, zwracać uwagę. Fotoreportaż musi oddawać nastrój i dramatyzm ukazywanych wydarzeń. Dodatkowo naszym atutem jest praca w dwójkę. Przez to możemy być jednocześnie w różnych miejscach albo obserwować to samo zdarzenie z różnych perspektyw. Co więcej, inny jest sposób patrzenia mężczyzny, a inny kobiety – to wszystko powoduje, że otrzymacie od nas zróżnicowane zdjęcia. Oprócz sytuacji utrwalamy też detale, szczegóły oraz rzeczy dziejące się poza głównym nurtem. Oto właśnie reportaż kompletny.

Przygotowujemy zwykle dużo więcej zdjęć, niż wynika z umowy.

fotografia ślubna Bielsko

Pełny obraz oferty tylko na spotkaniu lub w korespondencji prywatnej

Zapraszamy do spotkania się z nami, ponieważ na stronie nie piszemy wszystkiego, co oferujemy. Konkurencja nie śpi! :) Chcemy pozostać oryginalni i inni niż większość fotografów ślubnych.

W wyniku naszej pracy dajemy zwykle więcej niż jesteśmy umówieni. Po prostu, jeśli już się angażujemy to całym sobą. Zależy nam na dobrym wykonaniu pracy i Waszym zadowoleniu.

 

czekamy na kontakt

zachęcamy do skorzystania z naszego fotograficznego doświadczenia, wyczucia i dobrego warsztatu

zachowajcie te chwile na zdjęciach innych niż inne

 


copyrigh: bezspinki.pl, bielsko-biała, 2008-2016

Facebook