© Copyright: bezspinki.pl - fotografia ślubna, Bielsko-Biała, 2008-2016

fotografia ślubna Szczyrk

Szczyrk i okolice, zarówno te bliższe, jak i nieco dalsze sięgające do Wisły i Ustronia, znamy bardzo dobrze nie tylko z fotografii ślubnej, ale też ze względów turystycznych. Potrafimy wykorzystać walory miejscowości i otoczenia, by plenerowa sesja ślubna była udana. Kilka fotografii wykonanych w Szczyrku i Beskidach przedstawiamy poniżej. A dalej prezentujemy naszą filozofię i styl działania oraz piszemy o tym, co uważamy za ważne w reportażu ślubnym.

 

Naturalny przekaz

Fotografią reportażową zajmujemy się od dawna i wiemy, że najważniejsze na zdjęciach są emocje, co znaczy, że cechą dobrych zdjęć jest ich naturalność. Pokazanie tego, co działo się podczas wydarzenia i przeniesienie odczuć, wrażeń uczestników jest ważniejsze od wszystkich innych walorów udanej fotografii. Jednym z najważniejszych składników fotografii jest światło. To ono kreuje atmosferę. Dlatego preferujemy przede wszystkim światło naturalne, zastane w momencie, w którym dzieje się wydarzenie. Lamp błyskowych używamy tylko dla uzyskania dodatkowych efektów, po to, by dodać całemu reportażowi ślubnemu urozmaicenia. Tak więc z lampami fotografujemy raczej tylko podczas zabawy na sali weselnej oraz podczas realizacji tzw. Fotobudki. Pozostałe zdjęcia to utrwalenie chwil takich, jakie były na prawdę.

 

Nie ustawiamy, nie każemy pozować, nie stwarzamy sztucznych sytuacji, nie wymuszamy uśmiechów. Fotografujemy dyskretnie, z zaskoczenia, nierzadko z oddali. Dzięki temu możemy się pochwalić zdjęciami na prawdę naturalnymi. Jeśli o takie właśnie zdjęcia Wam chodzi, to dobrze trafiliście :)

 

Dopasowujemy technikę wykonywania zdjęć do sytuacji. Tak więc na przykład podczas zabawy używamy dłuższych czasów naświetlania, by podkreślić ruch, dynamikę, pokazać prawdziwą zabawę. Takie nieraz poruszone zdjęcia to nie wada. To celowy zabieg. Jesteśmy przekonani, że nabierają one większej wartości w odbiorze, zwłaszcza po latach. Nasze zdjęcia będziecie oglądać z chęcią i bez znudzenia. Czasem przy kolejnym oglądaniu znajdziecie na nich coś nowego, ponieważ lubimy nieoczywiste kadry, odbicia w szybach, przenikanie, itp. Wszystko jednak naturalne, takie jak można było obserwować podczas wydarzeń. Obróbka graficzna służy jedynie poprawie kadrów, kontrastu itp. Nie ingerujemy w krajobraz i otoczenie. Niczego nie usuwamy ze scen, ani nie dokładamy.

Sprzęt jest ważny

Aby powyższe się udało, potrzebna jest świadomość i wiedza fotografa o tym co chce osiągnąć i jak, ale też potrzebny jest dobry sprzęt. Do fotografowania w zastanym świetle często dość ciemnych kościołów, potrzebne są jasne, dobre obiektywy i szybkie autofocusy i niskoszumiące matryce aparatów. Takie właśnie mamy. Używamy pełnklatkowych aparatów Nikon i Canon z zestawem dobrych obiektywów.

Miejsce i czas mają znaczenie

Jesteśmy do dyspozycji w okolicach Bielska-Białej, ale generalnie przyjmujemy zlecenia z całej Polski, a nawet zagraniczne. Nasze ulubione miasta i ich okolice to Pszczyna, Ustroń, Czechowice-Dziedzice czy Andrychów. Tam warto poszukiwać terenów na przyjemne plenery ślubne.

Reportaż kompletny

Staramy się zrealizować reportaż kompletny. Najczęściej dajemy więcej zdjęć niż wynika to z oferty i naszej umowy. Dzięki temu, że jest nas dwójka, możemy być w dwóch różnych miejscach jednocześnie. Patrzymy wtedy na różne sytuacje dziejące się równolegle lub na ten sam moment z różnych punktów widzenia. Sama zmiana perspektywy, czy użycie innego obiektywu wpływa na to, że zdjęcia odbiera się zupełnie inaczej, chociaż zatrzymują w kadrze ten sam moment. Fotografujemy wydarzenia z głównego nurtu, sytuacje dziejące się gdzieś poza nim, a także detale, czyli to wszystko, na czym Wam zależało przygotowując ślub.

fotografia ślubna Bielsko

Pełna oferta na spotkaniu

Każdej Parze Młodej proponujemy spotkanie, ponieważ bezpośredni kontakt z ludźmi uznajemy za najlepszy sposób na komunikowanie się, poznanie i ocenę potrzeb i oczekiwań. Spotkanie się z nami do niczego nie zobowiązuje, a dużo daje. Spotkanie jest także po to, by to właśnie Wam przekazać to co jeszcze mamy w ofercie, a nie np. fotografom konkurencyjnym. Cenimy sobie naszą indywidualność :)

Oczywiście odpisujemy także na e-maile i odbieramy telefony :) Jesteśmy elastyczni i możemy dopasować ofertę do potrzeb. Punktem wyjścia jest zwykle jeden dzień zdjęciowy od przygotowań przez uroczystość i krótki plener aż do oczepin podczas zabawy. Można go rozszerzyć na dwa dni (plener osobnego dnia) lub skrócić (np. bez przygotowań).

 

 

czekamy na kontakt

zachęcamy do skorzystania z naszego fotograficznego doświadczenia, wyczucia i dobrego warsztatu

zachowajcie te chwile na zdjęciach innych niż inne

 


copyrigh: bezspinki.pl, bielsko-biała, 2008-2016

Facebook